FORSAKEN WORLD’DE SÜRPRİZLERE HAZIRLIKLI OLUN

FORSAKEN WORLD’DE SÜRPRİZLERE HAZIRLIKLI OLUN

Önümüzdeki günlerde büyük sürpriz açıklayacak olan Forsaken World, diğer yandan Türk oyuncularıyla bir araştırma yaptı

Perfect World Entertainment'ın ücretsiz MMORPG'si Forsaken World'de çok yakında büyük bir sürpriz var. Diğer yandan ise, sayısı her geçen gün artan Türk oyuncular arasında oyun alışkanlıklarını görmek açısından önemli bir araştırma yapılıp bu araştırmanın notları yayınlandı.

Perfect World Entertainment, ücretsiz MMORPG’si Forsaken World ile ilgili önemli çalışmalar içinde. Çok yakında oyuncuların karşısına büyük bir sürprizle çıkacak olan Forsaken World’ün oynanışıyla ve geleceğiyle ilgili notlar yayınlandı. Bu notlarda, Türk oyuncuların alışkanlıklarıyla ilgili önemli ipuçları da yer alıyor.

Önümüzdeki aylarda oyuncuları çok sevindirecek birtakım sürprizlere hazırlanan Forsaken World’de Türk oyuncuların oyuna bağlılıkları araştırıldı ve yüksek kaliteli grafikler, PVP sistemi, oyun deneyimine katkı sağlayan geniş “özelleştirme” imkanları, savaş esnasında karakteri güçlendiren pet’ler ve Lonca’ya Karşı Lonca savaşları oyunda Türk oyuncuları en çok çeken özellikler olarak belirlendi.

Hem rekabetçi hem işbirlikçi oyun tarzını sevdiği bilinen Türk oyuncuların Forsaken World’deki, Ruh Küreleri kapmak gibi özel bir sistemi olan PVP’yi ve Lonca’dan arkadaşlarıyla birlikte oynamayı tercih ettikleri görüldü. Forsaken World’de PVP sunucusunda oynamak kaydıyla, 30. Seviyeye geldiğiniz anda açık dünya PVP’ye katılabiliyorsunuz. Oyundaki günlük, haftalık ve özel günlere özgü etkinliklerin de oyuncuların oyun deneyimini olumlu etkilediği görülüyor. 29 Ekim’de düzenlenen Cumhuriyet kutlaması 3x Tecrübe etkinliği bunlardan biri.

Forsaken World’de oynanabilir altı farklı ırk var: İnsanlar, Elfler, Cüceler, Taşadamlar, Vampirler ve Likanlar. Bunların hepsi belirli oynayış tarzlarını benimseyen oyuncular tarafından oynanıyor. Diğer MMO’larda çok rastlanmayan Vampirler ve Likanlar ise Forsaken World’ün Türk oyuncular tarafından en sevilen ırkları.

Forsaken World’de ırklar gibi sınıflar ve meslekler de çeşitlilik gösteriyor. Oyunda dokuz sınıf ve 10’un üzerinde meslek var. Sınıflar: Savaşçı, Koruyucu, Büyücü, Rahip, Suikastçı, Nişancı, Vampir, Ozan ve Kan Yağmacısı. Oyuna ara verdikten sonra geri dönen Türk oyuncuların en çok rağbet ettiği sınıf, son Forsaken World güncellemesi Blood Harvest ile oyuna eklenen Kan Yağmacısı. Oyundaki meslekler ise, Sosyalit, Maceracı, Tüccar, Toplayıcı, Gizemci, Botanikçi, Astrolog, Zırhdemircisi, Silahdemircisi, Kılıçdemircisi, Terbiyeci ve Simyacı. 

Forsaken World’ün Türk oyuncular tarafından en farklı bulunan özelliği ise Dua. Oyuncular her 1 saatte 1 kez olmak üzere, oyundaki tanrılara dua ederek özel bonuslar kazanabiliyor. Birkaç saniye süren dua seansından sonra oyuncular belirli yeteneklerine güçlendirme, tecrübe ve bazen nadir eşyalar kazanabiliyor.

Türkiye’de 2013 Nisan’ında yayınlanan ve o günden bu yana sevilen MMO’lar arasında yer alan Forsaken World’le ilgili büyük sürpriz çok yakında!

Forsaken World oynamak için: http://www.arcgames.com/tr/games/

Diğer oyuncularla gücünüzü birleştirmek için: https://www.facebook.com/ForsakenWorldTurkish

 

 

 

Bizimle iletişim kur
Özlem Gürel Varol PR Partner @ Hit Crit
Özlem Gürel Varol PR Partner @ Hit Crit
Forsaken World hakkında